Bir Minimalistin Gözünden, Para Biriktirmek

minimalist yaşayarak para biriktirme

Bu haftanın videosu para biriktirmek üzerine. Para biriktirmek ve varsa borçlarınızı kapatmak üzerine etkili beş yöntem paylaşıyorum sizlerle.

Minimalist yaşamak, benim için hem kaliteli hem de tutumlu yaşamak anlamına geliyor. Kaliteli derken, hem zamanı kaliteli geçirmek, hem de kaliteli ürünlere para harcamayı kast ediyorum. Eğer paramızı neye harcayacağımızı bilirsek, önceliklerimizi doğru belirlersek, çok az para da kazansak, o para bereketlenir, çoğalır.

Umarım bu videodaki ipuçları size de yardımcı olur 🙂 Yazı olarak okumak ya da not almak isterseniz de Para Biriktirmek İçin Beş İpucu adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Videodaki yöntemlerden birini halihazırda uyguluyor musunuz? Peki sizin para biriktirme yöntemleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyorum.

One thought on “Bir Minimalistin Gözünden, Para Biriktirmek

  1. Ben son aylarda tüm harcamaları göz önüne seren bir excel tablosu hazırlıyorum. Banka kart hareketlerinden hangi konuda ne kadar harcama yaptığımı kategorilere ayırıyorum. Bir sonra ki ay için sabit ve kesin giderleri yazıyorum. Böylelikle göz görünce gönül katlanamıyor. Harcama yaparken bu tablo komple tüm detayına kadar gözümün önüne geliyor ve o harcamanın gerçekten gerekli olup olmadığını sorgulatıyor.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.